Sacramento Weekly
                                    Russian American Newspaper / Business Directory / Classified / Advertising
Home
Business directory
Classified
Advertising
About Us

 

 


facebook.com/SacramentoWeekly

 

Get the latest news on your email !
Subscribe Now | Подписаться
 Archive
Read newspaper online / Читать газету

Consulate General of Ukraine in San Francisco

 

Президент Украiни провiв телефонну розмову з Вiце-президентом США

6 березня 2018 року Президент Украiни Петро Порошенко провiв телефонну розмову з Вiце-президентом Сполучених Штатiв Америки Майклом Пенсом.

Глава держави поiнформував Вiце-президента США про поточну ситуацiю на Донбасi та продовження провокацiй з боку контрольованих Росieю бойовикiв, якi не припиняють порушувати оголошений напередоднi режим повного припинення вогню. У цьому зв'язку Петро Порошенко наголосив на важливостi подальшого тиску на Росiю для забезпечення належного виконання нею безпекових аспектiв Мiнських домовленостей. Вiн висловив вдячнiсть за нещодавнe рiшення Президента США Д.Трампа продовжити на рiк вiдповiднi санкцii проти Росii.

Вiце-президент Пенс пiдкреслив важливiсть збереження санкцiй проти Росii до повного виконання нею Мiнських домовленостей i повернення Криму Украiнi. В рамках обговорення подальших крокiв з метою мирного врегулювання ситуацii на Донбасi, було розглянуто також перспективи розгортання ефективноi миротворчоi мiсii ООН.

Президент Порошенко висловив вдячнiсть Сполученим Штатам за послiдовну пiдтримку Украiни у впровадженнi масштабних внутрiшнiх реформ, а також вiйськову допомогу, що сприяe посиленню обороноздатностi краiни. Глава держави пiдкреслив, що надання Украiнi американськоi оборонноi зброi e важливим позитивним сигналом для iнших партнерiв нашоi краiни та чiтким застереженням для росiйського агресора.

Вiце-президент Майкл Пенс пiдкреслив, що США i надалi пiдтримуватимуть Украiну у ii боротьбi за територiальну цiлiснiсть та суверенiтет. Вiн також вiдзначив прогрес Украiни у впровадженнi реформ, зокрема у створеннi Антикорупцiйного Суду.

Петро Порошенко i Майкл Пенс вiдзначили активний розвиток двостороннього торговельно-економiчного спiвробiтництва, зокрема започаткування масштабного проекту з General Electric щодо закупiвлi американських локомотивiв, а також поставки американського вугiлля в Украiну. Спiврозмовники також обговорили графiк подальших двостороннiх контактiв на найвищому рiвнi у цьому роцi, в якому виповнюeться десята рiчниця встановлення украiнсько-американського стратегiчного партнерства.

Щодо зустрiчi Президента Украiни з жiнками - представницями силових структур

07 березня 2018 року Президент Украiни Петро Порошенко зустрiвся з жiнками - представницями силових структур, якi брали або беруть участь у вiдсiчi агресii на Сходi нашоi держави та вручив державнi нагороди.

Звертаючись до присутнiх у залi, Глава держави пiдкреслив, що саме украiнська жiнка надiлена природною грацieю, вишуканим смаком, тонким розумом. "Ви e символом усього найкращого, що e в нашому життi. Ви - тi, задля кого чоловiки роблять всi позитивнi i добрi вчинки в своeму життi. Все погане - це не заради вас, а все добре - дякуючи вам. Без вас нiчого в нас би не вийшло", - сказав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що завжди украiнська жiнка вважалася берегинею домашнього вогнища. Водночас, громадянки Украiни завжди були й активними учасницями життя рiдноi держави. "В Украiнi нiколи не стояло питання рiвноправностi жiнки i чоловiка. Украiнська жiнка так себе поставила. ╞й це вдалося, i ми це повнiстю пiдтримуeмо. Украiнська жiнка бере участь у суспiльному, полiтичному, громадському життi. Ми це дуже цiнуeмо", - наголосив вiн. За словами Президента, украiнки не залишилися осторонь i пiсля агресii Росii проти нашоi держави. "З 2014 року ми живемо в абсолютно iнших реалiях - в реалiях незаконноi анексii з боку Росiйськоi федерацii, в реалiях агресii Росii на Сходi нашоi держави. I в украiнськоi жiнки виникла дуже непритаманна i незвичайна для неi роль - захистити матiр-Украiну разом i плiч-о-плiч з чоловiками", - зазначив Петро Порошенко.

"Завжди вважалося, що служба в ЗСУ - це чоловiча справа i жiнкам там нема що робити. Але, подивiться, зараз у Збройних Силах Украiни проходять вiйськову службу бiльше 25 тисяч жiнок. Такоi великоi кiлькостi нiколи не було. Може, у жiнок якось по iншому болить серце i вони не можуть залишатися осторонь цих процесiв", - пiдкреслив Президент.

За словами Глави держави, зараз у вiйськових частинах бойового складу служать понад дев'ять тисяч жiнок. Протягом 2017 року уклали контракт iз ЗСУ 2850 жiнок. "Як доповiдаe менi i Мiнiстр оборони, i Начальник Генерального штабу, i Голова Служби безпеки, Голова Державноi прикордонноi служби, i Нацгвардii, i Мiнiстерства внутрiшнiх справ в один голос - iнколи у них розбiжностi бувають, а тут - нi: вiйськовослужбовцi-жiнки набагато бiльш дисциплiнованi, бiльш вiдповiдальнi i роблять надзвичайно вiдповiдальну справу оборони украiнськоi держави", - додав Петро Порошенко.

"Дорогi жiнки, ви завжди будете залишатися для нас символом любовi, символом перемоги, бо кожна з вас, так само, як i всi украiнцi, так само, як i я, вiрить, що Украiна e непереможною. Ми звiльнимо Донбас i Крим. Ми захистимо нашу краiну. I нiхто нiколи бiльше не наважиться атакувати Украiну. Бо зараз ми маeмо абсолютно iншi Збройнi Сили, абсолютно iншу армiю i абсолютно iнший народ, який здатен об'eднатися в одну хвилину", - сказав Глава держави, дякуючи жiнкам-вiйськовослужбовцям за iх служiння украiнському народу.

Петро Порошенко побажав присутнiм на церемонii нагородження жiнкам миру, перемоги та любовi. "Щиро хочу, щоб було i перше, i друге, бо саме завдяки таким жiнкам ми точно отримаeмо перемогу над ворогом. Я дуже дякую вам за ваше служiння. Слава украiнським жiнкам i слава Украiнi", - наголосив Президент.

Президент Украiни Петро Порошенко нагородив орденом "За мужнiсть" III ступеня за проявлену мужнiсть, доблесть, героiзм, виявленi пiд час виконання службового обов'язку старшу медичну сестру вiддiлення 10 окремоi гiрсько-штурмовоi бригади Сухопутних вiйськ Збройних Сил Украiни, сержанта Сабiну Галицьку посмертно. Пiд час зустрiчi з жiнками - представницями силових структур, якi брали або беруть участь у вiдсiчi агресii на Сходi нашоi держави, Глава держави вручив державну нагороду батьками Сабiни Галицькоi.

Президент наголосив, що нинi велика кiлькiсть украiнських жiнок знаходяться на фронтi i беруть безпосередню участь у бойових операцiях та стоять на захистi Украiнськоi держави. Петро Порошенко зазначив, що Сабiна Галицька мала дуже мирну професiю. "Ця тендiтна украiнська дiвчина-воiн, починаючи з 2016 року, брала участь в оборонi украiнськоi землi вiд росiйського агресора. Сабiна була високопрофесiйно пiдготовлена, сумлiнно та досконало виконувала своi обов'язки санiнструктора", - сказав вiн.

Глава держави нагадав, що Збройнi Сили Украiни звiльнили селище Катеринiвка, де люди жили у так званiй "сiрiй зонi" i були повнiстю позбавленi будь-яких нормальних умов життя: не працювала школа, було вiдсутнe тепло, часто-густо не було свiтла i не було жодноi медичноi допомоги. "I Сабiна це сприйняла як своe особисте завдання: поiхати туди зi своiми бойовими товаришами для того, щоб допомогти людям, врятувати iх життя. Як вона до цього рятувала життя нашим пораненим воiнам на передовiй, i так само допомагала мiсцевому цивiльному населенню", - сказав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що сержант Галицька загинула в результатi обстрiлу так i не доiхавши до мiсця призначення. "I про цей випадок зараз знаe весь свiт - коли украiнський воiн, украiнська дiвчина iде допомагати, а росiйськi агресори i пiдконтрольнi iм найманцi розстрiлюють бронемашину",- додав вiн.

Присутнi вшанували хвилиною мовчання пам'ять Сабiни Галицькоi i всiх загиблих, якi вiддали життя, захищаючи Украiну.

Петро Порошенко подякував батькам Сабiни - мамi Тетянi Михайлiвнi i батьку Станiславу Бернадовичу, за те, що виховали таку доньку, яка назавжди буде прикладом украiнськоi жiнки, украiнського воiна, украiнського патрiота.

Також за зразкове виконання службового обов'язку Президент Петро Порошенко вiдзначив високими державними нагородами iнших жiнок - представниць силових структур, якi брали або беруть участь у вiдсiчi росiйськiй агресii на Сходi нашоi держави.

Орденом "За мужнiсть" III ступеня нагороджена командир вiддiлення взводу 56-i окремоi мотопiхотноi бригади Сухопутних вiйськ Збройних Сил Украiни молодший сержант Катерина Космина. Молодший сержант Космина неодноразово виконувала бойовi завдання iз захисту суверенiтету, незалежностi та територiальноi цiлiсностi Украiни. Зарекомендувала себе особливо дисциплiнованим та вимогливим вiйськовослужбовцем, грамотним та компетентним спецiалiстом з високим рiвнем тактико-спецiальноi пiдготовки.

Медаллю "Захиснику Вiтчизни" нагороджено старшу медичну сестру госпiтального вiддiлення медичноi роти сержанта Оксану Попову. За час проходження служби сержант Попова зарекомендувала себе як працелюбний, старанний i вимогливий до себе та пiдлеглих вiйськовослужбовець. Двiчi виконувала бойовi завдання iз захисту суверенiтету, незалежностi та територiальноi цiлiсностi Украiни на територii Донецькоi та Луганськоi областей. Пiд час виконання службових обов'язкiв неодноразово показувала свiй професiоналiзм надаючи першу медичну допомогу пораненим. Проявляла мужнiсть та героiзм пiд час евакуацii поранених з поля бою, завдяки чому було врятовано життя та здоров'i багатьох вiйськовослужбовцiв.

Медаллю "За вiйськову службу Украiнi" нагороджено фельдшера вiйськовоi частини Нацiональноi гвардii Украiни старшину Оксану Романову. Старшина Романова протягом 2016 - 2017 рокiв брала активну участь у виконаннi службово-бойових завдань у районi проведення антитерористичноi операцii на Сходi Украiни, де виявляла мужнiсть та смiливiсть. У ходi виконання бойових завдань у складних умовах з ризиком для життя сумлiнно виконувала службовi обов'язки.

Орденом княгинi Ольги III ступеня нагороджено старшого лейтенанта полку патрульноi служби полiцii особливого призначення "Киiв" Eвгенiю Лощенко. З сiчня 2014 року Eвгенiя брала активну участь у Революцii Гiдностi. Займалася волонтерською дiяльнiстю, зокрема органiзовувала доставку теплих речей та продуктiв харчування, облаштовувала мiсця для обiгрiву та харчування, надавала першу домедичну допомогу постраждалим у сутичках на Майданi Незалежностi.

1 грудня 2014 року вступила на службу до органiв внутрiшнiх справ до батальйону патрульноi служби мiлiцii особливого призначення "Киiв-1". Неодноразово вiдряджалася для охорони публiчного порядку в районах проведення антитерористичноi операцii, де брала участь у захистi незалежностi, суверенiтету та територiальноi цiлiсностi Украiни, залишаючись вiдданою справi служiння украiнському народовi.

Орденом княгинi Ольги III ступеня також нагороджено лейтенанта полiцii полку патрульноi служби полiцii особливого призначення "Днiпро-1" Софiю Шапошник. Лейтенант Шапошник неодноразово вiдряджалася для виконання завдань та несення служби до районiв проведення антитерористичноi операцii, зокрема до населених пунктiв Бахмут та Часiв Яр Донецькоi областi. Безпосередньо чергувала та вела роботу з органiзацii роботи i забезпечення функцiонування блокпостiв на територii Днiпропетровськоi областi. Здiйснювала допомогу переселенцям з Криму, Донецькоi та Луганськоi областей. Органiзовувала надання гуманiтарноi допомоги пiдроздiлам Збройних Сил Украiни та Нацiональноi гвардii Украiни, якi перебували в районах проведення антитерористичноi операцii. У жовтнi 2014 року допомагала вивозити поранених з Донецького аеропорту.

"Газпром" маe виконувати судовi рiшення i своi зобов'язання - Президент

Росiйський "Газпром" маe виконувати всi судовi рiшення та своi зобов'язання за контрактом, наголосив Президент Украiни Петро Порошенко 07 березня 2018 року.
"Газпром", вiдповiдно до рiшення Стокгольмського арбiтражу, маe транзитувати газ через Украiну. Це не e його благодiйнiсть, це не e його жест пiдтримки Украiни. Це прямi зобов'язання. Зобов'язання та рiшення суду треба виконувати. Крапка", - сказав Глава держави в iнтерв'ю украiнським телеканалам.

Петро Порошенко висловив переконання, що Украiна в повному обсязi "отримаe все до копiйки" вiдповiдно до рiшень суду. Разом з тим, вiн зазначив, що перемога у Стокгольмському арбiтражi важлива не стiльки через вiдсудженi кошти, скiльки через ii геополiтичне значення. Президент нагадав перебiг всiх так званих "газових воeн", коли Росiйська федерацiя робила Украiну винною у проблемах iз постачанням газу до краiн EС. "Подивiться як зараз все вiдбуваeться абсолютно iнакше. Перш за все - позицiя РФ про те, що вона не буде платити - це позицiя слабка. Це, як у нас знаeте кажуть: пiсля бою кулаками не махають. E мiжнароднi конвенцii, e бездоганна юридична позицiя, e квалiфiкована команда украiнських юристiв НАК "Нафтогаз", украiнських дипломатiв, якi стовiдсотково це забезпечать. Якщо цього не буде, за моiм дорученням команда юристiв опрацьовуe питання накладення арештiв i забезпечення стягнення вiдповiдних сум", - пiдкреслив вiн.

Глави держави особливо акцентував, що Украiна своeчасно поiнформувала своiх партнерiв про ризики у ситуацii, що склалася, зокрема щодо можливого шантажу з боку схiдного сусiда нашоi краiни. "Чого вони добивалися? Щоб Украiна припинила транзит. Щоб Украiна, коли вони перестануть постачати транзитний газ, бо у нас була дуже холодна погода, почала вiдбирати транзит. I тому я одразу ж винiс це питання на засiдання Ради нацiональноi безпеки i оборони, звернувся до всiei нацii, украiнського народу iз закликом: #прикрути. I подивiться як вiдреагувало суспiльство: на 14% в цей день, в п'ятницю, Украiна скоротила споживання газу. На 25 мiльйонiв кубiчних метрiв газу ми зменшили споживання. Але нi на один кубометр газу ми не припинили транзит, показавши себе вiдповiдальним i надiйним партнером", - пiдкреслив Петро Порошенко. "Так от на сьогоднiшнiй день ключовий пiдсумок нашоi перемоги полягаe не тiльки i не стiльки в грошах. Ключовий пiдсумок полягаe в тому, наскiльки була об'eднана нацiя", - також наголосив вiн, висловивши вдячнiсть украiнському народу за миттeву реакцiю на кампанiю #прикрути, що допомогло подолати кризу. "Криза подолана i ми в нiй перемогли. Я вам дякую за це", - сказав Президент.

Глава держави ще раз наголосив: у ситуацii, яка склалася, Украiна продемонструвала позицiю краiни, котра повнiстю виконуe своi зобов'язання i вiдповiдально ставиться до своiх обов'язкiв на противагу Росii. "Украiна, яка заздалегiдь попередила всiх eвропейських партнерiв, що це може бути, але ми зробимо все для того, щоб виконати своi зобов'язання. I Росiя, яка вiдмовилася виконувати рiшення Стокгольмського арбiтражу i навiть намагалася у звичнiй для себе манерi сiсти на газовий шантаж", - зазначив вiн, висловивши думку, що зважаючи на це Росii вже не довiрятимуть як надiйному постачальнику, адже вона використовуe газ як iнструмент полiтичного тиску.

Президент також пiдкреслив: Украiна й надалi докладатиме максимум зусиль для диверсифiкацii енергопостачання. Вiн також нагадав, що було не лише припинено вiдмивання грошей на непрозорих схемах постачання газу, надмiрнi його поставки, але й лiквiдовано дефiцит НАК "Нафтогаз Украiни", розпочато роботу з диверсифiкацii. "На сьогоднiшнiй день ми це припинили. Ми забезпечили, щоб величезний дефiцит - 100 мiльярдiв гривень, який мав НАК "Нафтогаз", був лiквiдований. Непрозорi схеми лiквiдованi. Це надзвичайно ефективний механiзм боротьби з корупцieю", - зазначив Петро Порошенко. "Перше, що я зробив, як був обраний Президентом у 2014 роцi - ми переговорили з Прем'eр-мiнiстром Яценюком i було абсолютно чiтке доручення в двох напрямках. Перше - диверсифiкацiя. I ми рiшуче скорочували споживання росiйського газу: 16 мiльярдiв кубiчних метрiв, потiм - 5, потiм - 0. I друга позицiя - iдемо в суд. Ми не боiмося. Ми переконанi у власнiй перемозi. I ще раз наголошую - це перемога не лише в грошах. Ця перемога маe геостратегiчне значення. Це як безвiз. Це остаточне "до побачення" газовiй голцi або газовому зашморгу. I результат такий само блискучий", - також додав Глава держави.

Також Президент Украiни Петро Порошенко в iнтерв'ю украiнським телеканалам зауважив, що одним iз прiоритетiв його дiй, Уряду, дипломатiв та енергетичних партнерiв Украiни e питання доведення недоцiльностi будiвництва "Пiвнiчного потоку -2". "Украiна e повноцiнним членом Енергетичного спiвтовариства. Ми намагаeмось робити все можливе, в тому числi i (брати) участь в судових процесах, де ми разом з Польщею беремо участь, для демонстрацii юридичних аргументiв неможливостi будiвництва "Пiвнiчного потоку-2", - розповiв Президент, вiдповiдаючи на питання щодо будiвництва "Пiвнiчного потоку-2" та позицii EС, зокрема Нiмеччини.

Глава держави зауважив, що пiсля Стокгольмського арбiтражу вiн спiлкувався з керiвництвом Фiнляндii та Швецii. Представники цих краiн були нещодавно з вiзитами в Киeвi. Тема "Пiвнiчного потоку-2" серед iнших була пiд час переговорiв Петра Порошенка з Вiце-президентом США Майком Пенсом.

"Я збираюся вiдвiдати i Нiмеччину протягом двох-трьох тижнiв", - наголосив Президент. "Ця тема, безумовно, буде в порядку денному наших переговорiв", - додав вiн та привiтав Нiмеччину iз сформуванням коалiцii.

В той же час, Петро Порошенко звернув увагу на солiдарнiсть, яку демонструють eвропейськi краiни з Украiною, на позицiю Балтiйських краiн - Естонii, Латвii, Литви, позицiю Данii, яка не даe дозвiл на будiвництво "Пiвнiчного потоку-2", на позицii Фiнляндii, Швецii, Iталii та iнших. "На сьогоднiшнiй день йдеться про енергетичну безпеку свiту i цiлого континенту, найбiльшого ринку в свiтi. Якщо хтось вважаe безпекою, щоб така Росiя мала бiльше 50% постачання газу i в будь-який час могла його перекрити, я думаю, що розумiння крок за кроком, день за днем до eвропейцiв приходить", - наголосив вiн.

Президент зауважив: "Вони (Eвропа) перестають сприймати агресiю РФ проти Украiни як явище дуже далеке". Глава держави додав, що коли eвропейцi послухали останнiй виступ президента Росii Путiна в Держдумi, вони чiтко i одразу ж зрозумiли, що украiнський Президент говорить не тiльки про захист суверенiтету, територiальноi цiлiсностi i незалежностi Украiни вiд росiйськоi агресii i безпеку Украiнськоi держави. Насправдi, йдеться про питання безпеки всiх eвропейських краiн. За його словами, це забезпечуe eднiсть Eвропейського Союзу уже бiльше 3,5 рокiв навколо питань санкцiй за незаконну анексiю Криму та агресiю на Сходi Украiни.

"Я e дуже оптимiстичним щодо захисту iнтересiв Украiни i щодо ефективноi i скоординованоi позицii щодо будiвництва "Пiвнiчного потоку-2", - резюмував Глава держави.

Генеральне консульство Украiни в Сан-Франциско
07 березня 2018 року


Copyright @ 2006 Sacweekly.com. All rights reserved