Sacramento Weekly
                                    Russian American Newspaper / Business Directory / Classified / Advertising
Home
Business directory
Classified
Advertising
About Us
X

Subscribe to get the latest news first!

Email:


facebook.com/SacramentoWeekly

 

Get the latest news on your email !
Subscribe Now | Подписаться
 Archive
Read newspaper online / Читать газету

Consulate General of Ukraine in San Francisco

 

 

Iнтерв'ю з Генеральним консулом Украiни в Сан-Франциско Сергieм Альошиним вiд 31 травня 2018 року

Щодо попередження спроби вбивста росiйського журналiста А.Бабченка

Питання. Пане Сергiю, наразi справа навколо замаху на вбивство в Украiнi росiйського журналiста Аркадiя Бабченка викликала неоднозначну реакцiю у свiтi, зокрема у журналiстському середовищi. Що ж насправдi вiдбулося?

Вiдповiдь. Cлужбою безпеки Украiни та iншими правоохоронними органами Украiни була проведена спецiальна операцiя з попередження спроби вбивства у Киeвi росiйського опозицiйного журналiста Аркадiя Бабченка, елементом якоi стали, зокрема, офiцiйнi повiдомлення про його загибель. Слiд наголосити, що в рамках гiбридноi агресii проти Украiни Росiя застосовуe практику iндивiдуального терору у виглядi замовних вбивств. Запобiгання новим випадкам вимагаe, у тому числi, нестандартних пiдходiв. Журналiсту А.Бабченку дiйсно загрожувала небезпека, замах на його життя був спланований в Росii i ретельно готувався. У цiй ситуацii ключовими завданнями для украiнських спецслужб та правоохоронних органiв стало як збереження життя А.Бабченка, так i вiдслiдковування усього злочинного ланцюга виконавець-органiзатор-замовник. Для цього органiзатор замаху повинен був, зокрема, отримати переконливi докази його "успiшностi". Таким чином, ризики втратити можливiсть викрити всiх учасникiв злочинного замаху переважували всi iншi ризики у цiй справi. Сам журналiст у ходi брифiнгу у Службi безпеки Украiни 30 травня пiдтвердив, що iншого способу для розкриття замаху на його життя не iснувало.

Питання. То якi, власне, результати цiei спецоперацii?

Вiдповiдь. Головний пiдсумок спецоперацii - врятоване життя А.Бабченка та затриманий органiзатор замаху. Частина зiбраних матерiалiв була продемонстрована пiд час брифiнгу 30 травня. Станом на сьогоднi тривають вiдповiднi слiдчi дii. Наша позицiя e максимально чiткою: зараз важливим e завершити слiдство, отримати iнформацiю не лише про органiзатора, а й про замовникiв, якi на сьогоднiшнiй день будуть намагатися продовжувати цi дii проти Украiни. Результати розслiдування будуть представленi як украiнському суспiльству, так i нашим мiжнародним партнерам. Як наголосив Президент Украiни Петро Порошенко в ходi зустрiчi з А.Бабченком, "ми нарештi навчилися захищати. Захищати краiну, захищати ii громадян i робити це надзвичайно професiйними зусиллями новоi СБУ, яка здатна складати iспити будь-якоi складностi".


Питання. Шановний Генеральний консул, чому замах на А.Бабченка призвiв до справжньоi iстерики з боку росiйських офiцiйних та пропагандистських кiл?

Вiдповiдь. Слушно буде згадати мудре росiйське народне прислiв'я - "на воре и шапка горит". Адже стратегiя Росii залишаeться незмiнною - дестабiлiзацiя Украiни. Такi атаки, як замах на А.Бабченка здiйснюються для того, аби розхитати стабiльнiсть в Украiнi та показати неефективнiсть влади та викликати зневiру суспiльства. Допустити цього ми не можемо. Внутрiшня стабiльнiсть в державi e найбiльшою цiннiстю Украiни за умов триваючоi зовнiшньоi агресii. Збереження стабiльностi та протидiя спробам ii розхитати належить до безумовних прiоритетiв. Справа А.Бабченка збагатила украiнський досвiд протидii гiбриднiй агресii Кремля, що незаперечно стане в нагодi i для наших мiжнародних партнерiв, у тому числi в рамках вiдповiдноi спiвпрацi по лiнii спецслужб та правоохоронних органiв. У захистi своei землi та людей вiд зовнiшньоi агресii Украiна стоiть на боцi справедливостi та мiжнародного права. Тому ми рiшуче вiдкидаeмо спроби провести паралелi мiж ситуацieю з А.Бабченком та росiйською пропагандою. За допомогою фейкових новин та дезiнформацii росiйська пропаганда створюe паралельну реальнiсть для виправдання агресивноi полiтики Кремля. Повiдомлення про нiбито "загибель" А.Бабченка були частиною оперативноi комбiнацii в рамках розслiдування спроби замаху, а iхнiми адресатами були органiзатори та замовники, а не масова аудиторiя.

Вiдтак украiнська сторона закликаe наших партнерiв з розумiнням сприйняти хiд операцii з попередження замаху на життя А.Бабченка та сприяти в мобiлiзацii мiжнародноi пiдтримки для посилення санкцiй проти росiйського агресора та тиску на Кремль з метою звiльнення украiнських полiтв'язнiв з росiйських в'язниць.

Copyright @ 2006 Sacweekly.com. All rights reserved