Sacramento Weekly
                                    Russian American Newspaper / Business Directory / Classified / Advertising
Home
Business directory
Classified
Advertising
About Us

 

 


facebook.com/SacramentoWeekly

 

Get the latest news on your email !
Subscribe Now | Подписаться
 Archive
Read newspaper online / Читать газету

Consulate General of Ukraine in San Francisco

 

 

Президент України привітав Нацгвардію із 5-ю річницею

26 березня 2019 року Президент України Петро Порошенко під час урочистих заходів з нагоди відзначення 5-ї річниці Національної гвардії України зазначив, що незважаючи на її дуже молодий вік, це продовження довгої історії патріотизму, державності надзвичайно важливого військового формування з правоохоронними функціями. «Разом з іншими безпековими і правоохоронними органами частини Національної гвардії України забезпечують виконання широкого спектру надзвичайно важливих завдань – від забезпечення громадської безпеки та охорони громадського порядку до охорони АЕС та дипломатичних представництв. Тепер Національна гвардія – потужна сила, яка має сучасну зброю, техніку, її бійці впевнено почувають себе у будь-якій ситуації», - сказав Президент. За словами Петра Порошенка, число професійних військових правоохоронців у лавах Національної гвардії зросло у 2 рази. «Нині в лавах НГУ проходять службу понад 20 тисяч контрактників. До військових частин Національної гвардії надійшли сотні одиниць автомобільної та бронетехніки, тільки минулого року поставлено техніки на суму майже мільярд гривень», - повідомив він. Президент наголосив, що відтепер нові горизонти завдань для всього сектору безпеки і оборони держави визначають закріплений вже в Конституції курс України на вступ до ЄС і НАТО, прийняття Закону України «Про Національну безпеку». «Без сумніву, це стосується і Нацгвардії, як його важливої і невід`ємної частини», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що активізація підтримки України з боку наших партнерів – країн-членів НАТО та ЄС, співпраця з НАТО з використанням усіх можливих інструментів є одним із пріоритетних напрямків в роботі Національної гвардії України. За результатами багатонаціональних навчань «Rapid Trident – 2018» та «Sea Breeze – 2018» підрозділи Національної гвардії України отримали високу оцінку якості підготовки від представників країн-учасниць НАТО. «Проводиться робота щодо розвитку Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів. Успішно побудовано нову сержантську «вертикаль» за стандартами НАТО», - також додав він. Президент окремо відзначив героїзм нацгвардійців у складний для країни час. «Українській державі завжди потрібні були патріоти, здатні в критичних ситуаціях зі зброєю в руках захищати права і свободи українського народу, берегти громадський порядок. Особливого значення така діяльність набувала в критичні моменти нашої історії, коли йшлося про загрозу для національної безпеки, про припинення терористичної діяльності, про припинення діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань», - сказав він. Петро Порошенко зазначив, що так було сто років тому в часи національної революції, коли створювались Державна Жандармерія і Народна Сторожа, так було п’ять років тому, коли Україні знову довелося давати відсіч російській агресії. «Наш народ тоді піднявся на справжню національно визвольну боротьбу», - зазначив Президент. Він підкреслив, що для протистояння Росії в умовах гібридної війни в рамках оновлення всього сектору безпеки і оборони держави потрібна була нова правоохоронна структура, до якої мали прийти військовослужбовці, відібрані за найжорсткішими критеріями – патріотичні, фахові, віддані справі захисту прав і свобод громадян.

«Визначальним для формування Національної гвардії став прихід до її лав – з перших днів її створення, вона де-факто створена була на базі добровольчих підрозділів, точніше Сотень самооборони Майдану. Першими до складу батальйонів НГУ прибули саме такі патріоти України. Вже на початку квітня 2014 року підготовлений генералом Сергієм Кульчицьким Резервний батальйон оперативного призначення НГУ, сформований з добровольців, заступив на бойове чергування в районі Ізюм-Слов’янськ», - сказав Петро Порошенко. «Так почалася нова історія Національної гвардії України. І кожне слово в гордій назві тепер підтверджене п’ятьма роками хоробрості і відваги її бійців. Загони спеціального призначення, бригади та полки оперативного призначення внесли великий внесок у звільнення двох третин окупованих територій Донбасу, у наведення порядку на звільнених територіях, у протистояння спробам дестабілізувати ситуацію в різних регіонах України», - підкреслив Глава держави. Президент повідомив, що за мужність і героїзм, зразкове виконання бойових завдань 1364 воїни-гвардійці були відзначені високими державними нагородами України. «На жаль, за відсіч агресії заплачена дорога ціна. У боротьбі з ворогом 184 гвардійці віддали своє життя за свободу і незалежність нашої держави. У цей день і завжди ми молимося за упокій душі наших героїв, за їхні родини і за нашу перемогу», - зазначив він. Присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.

На початку урочистої церемонії Президент взяв участь у панахиді за всіма військовослужбовцями, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність та незалежність України. Панахиду провів Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Петро Порошенко вручив високі державні нагороди військовослужбовцям НГУ. Глава держави також передав сертифікати на військову техніку та ключі від квартир. Також відбулася церемонія присвоєння почесного найменування «45-й полк імені Олександра Красіцького Національної гвардії України». Глава держави вручив Бойовий Прапор 45-го полку імені Олександра Красіцького Національної гвардії України командиру військової частини полковнику Степану Логушу. Глава держави ознайомився з військово-технічним забезпеченням підрозділів Національної гвардії України. Президенту також було передано дві книги – «Назавжди в строю», в якій зібрані імена всіх загиблих нацгвардійців, та фотокнига «Перший на захисті», присвячена бойовому шляху Нацгвардії за п’ять років від моменту створення.

Заява МЗС України з нагоди п'ятої річниці схвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України»

27 березня 2019 року виповнилося п’ять років з моменту ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 «Територіальна цілісність України». Саме тоді, у відповідь на брутальну агресію РФ, міжнародне співтовариство підтвердило повну відданість суверенітету, політичній незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Генеральна Асамблея підкреслила, що т.зв. «референдум» 16 березня 2014 року є незаконним та не може стати основою для будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя, та закликала всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на основі згаданого вище «референдуму». Незважаючи на санкції та чітку вимогу міжнародної спільноти, Російська Федерація не відмовилася від окупації Криму. Навпаки, триваючі грубі порушення прав людини в Криму та мілітаризація півострова є лише «верхівкою айсберга» розгорнутої Росією масштабної кампанії порушення норм і принципів міжнародного права, закріплених у Статуті ООН, міжнародного гуманітарного і морського права й міжнародного права у галузі прав людини.

Саме через такі нахабні дії РФ Генеральна Асамблея ухвалила резолюції 71/205, 72/190, 73/263 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна» та 73/194 “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів”, у яких засуджується тимчасова окупація Криму Росією та міститься вимога до Російської Федерації, як окупаційної влади, дотримуватися всіх своїх зобов'язань за міжнародним правом. Україна вкотре закликає Російську Федерацію припинити окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і повністю виконати положення згаданих резолюцій Генеральної Асамблеї ООН. Україна продовжуватиме вживати всіх заходів відповідно до міжнародного права для протидії агресії РФ, захисту прав українських громадян, відновлення своєї територіальної цілісності та забезпечення повного відшкодування Росією збитків, завданих її міжнародними протиправними діями.

Щодо нової хвилі переслідувань кримських татар в тимчасово окупованому Криму

27 березня 2019 року Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку із масовими незаконними обшуками помешкань та затриманнями представників кримськотатарського народу, які відбулися у Симферопольському та Білогірському районах тимчасово окупованого Росією Криму. Саме так - новою хвилею репресій – РФ відповідає на п’яту річницю ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 «Територіальна цілісність України». Масштабний характер переслідувань яскраво свідчить про налаштованість Росії на подальше посилення практики репресій та залякувань громадян України, що мешкають на тимчасово окупованих територіях. Ми стурбовані повідомленнями про те, що під час обшуків у мікрорайоні Кам’янка м.Симферополя російські окупанти вдалися до побиття місцевих мешканців, які перебували поруч. Нашу особливу стурбованість викликає те, що російська окупаційна влада знову обрала як привід для своїх каральних акцій т.зв. «справу Хізб-ут-Тахрір», яка вже використовувалася для фабрикування справ проти кримьскотатарських активістів та їх подальших засуджень.

Саме тому ми не виключаємо, що ці події можуть стати початком нової хвилі судових переслідувань кримських татар, і закликаємо міжнародне співтовариство негайно відреагувати на дії російської окупаційної влади. Політичний, економічний та санкційний тиск на державу-агресора має бути посилений з метою припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення незаконно утримуваних громадян України та прискорення де-окупації АР Крим та м.Севастополя. Російська Федерація має виконати у повному обсязі резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року та 22 грудня 2018 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

 

Щодо неправомірного рішення Північно-Кавказького окружного військового суду РФ у справі незаконно засудженого громадянина України Павла Гриба

22 березня 2019 року Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації від 22 березня 2019 року про засудження громадянина України Павла Гриба до 6 років позбавлення волі за сфабрикованими обвинуваченнями у схилянні до терористичних дій. Російська сторона грубо порушила норми та принципи міжнародного права - від брутального викрадення 24 серпня 2017 року П.Гриба у м.Гомель (Республіка Білорусь), ненадання тривалий час інформації про місце його перебування, незаконного тримання під вартою у мм.Краснодар та Ростов-на-Дону, обмежень у наданні невідкладної медичної допомоги - і до неправомірного вироку. Свідчення П.Гриба, надані в ході судового розгляду, щодо сфальсифікованих обвинувачень, погроз, фізичного впливу та психологічного насильства з боку російських силових структур були зухвало відхилені судом. Вважаємо, що цим судовим рішенням російська сторона грубо порушує права людини – зокрема право на справедливий суд та право на життя. Внаслідок набутих важких захворювань та важкого стану П.Гриб може не витримати етапування та перебування в негуманних умовах російської пенітенціарної системи. Павло Гриб потребує постійного висококваліфікованого нагляду лікарів, регулярного проведення комплексного медичного обстеження та перебування в спеціалізованому медичному закладі.

Вимагаємо негайно скасувати незаконний вирок у справі Павла Гриба, надати постійний медичний супровід, забезпечити його звільнення та безперешкодне повернення в Україну. Закликаємо міжнародне співтовариство посилити тиск на державу-агресора Російську Федерацію з метою припинення грубого порушень прав людини та звільнення незаконно засудженого громадянина України П.Гриба. Україна продовжує застосовувати всі можливі політико-дипломатичні важелі для звільнення Павла та інших громадян України, незаконно засуджених з політичних мотивів на території Російської Федерації та тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Генеральне консульство України в Сан-Франциско
27 березня 2019 року

Copyright @ 2006 Sacweekly.com. All rights reserved