Sacramento Weekly
                                    Russian American Newspaper / Business Directory / Classified / Advertising
Home
Business directory
Classified
Advertising
About Us

 

 


facebook.com/SacramentoWeekly

 

Get the latest news on your email !
Subscribe Now | Подписаться
 Archive
Read newspaper online / Читать газету

Consulate General of Ukraine in San Francisco

 

 

 

Президент України зустрівся з вдовою сенатора США Джона Маккейна

01 квітня 2019 року Президент України Петро Порошенко зустрівся з вдовою сенатора США Джона Маккейна Сінді Маккейн, яка перебувала в Україні у складі спостережної місії Міжнародного республіканського інституту. Петро Порошенко відзначив історичну важливість спадку сенатора Маккейна у справі становлення та розбудови нової незалежної України. Глава Української держави повідомив Сінді Маккейн про те, що вже ближчим часом одній з вулиць Києва буде надано ім’я сенатора Джона Маккейна – великого друга і адвоката України. Важливу увагу під час зустрічі було також надано триваючим в Україні виборам Президента України. Надано високу оцінку тому, що перший тур президентських виборів відбувся вільно та чесно, а Україна переконливо продемонструвала високі стандарти виборчих перегонів та політичної змагальності. У ході зустрічі було відзначено принципову важливість незмінності та сталості курсу реформ та євроатлантичної інтеграції України, а також тверду міжнародну підтримку України у справі внутрішніх перетворень та відновлення суверенітету і територіальної цілісності.

Щодо 70-річчя створення НАТО

04 квітня 2019 року Президент України Петро Порошенко привітав із 70-річчям створення НАТО. Глава держави зауважив, що 70 років тому цивілізований світ об’єднався задля створення Північноатлантичного альянсу. «За ці роки Альянс довів, що він про мир, стабільність та людську гідність. За ці роки Альянс також довів, що є найбільш міцною та ефективною командою однодумців – жодного випадку, щоб комусь з членів Альянсу хтось загрожував», - відзначив Глава держави на своїй сторінці у Facebook. «Україна високо цінує солідарність Північноатлантичного союзу і незмінну підтримку нашої держави перед лицем агресії Росії. Сьогодні, коли російський агресор цинічно та зухвало порушує норми та правила, встановлені у світі, рух до НАТО залишається безальтернативним напрямком для України, її захисту та збереження територіальної цілісності», - додав він.

Президент запевнив, що Україна залишається надійним партнером НАТО в побудові спільного і безпечного майбутнього. За його словами, всі ці роки Україна впевнено торувала свій шлях до Північноатлантичного альянсу – практично з чистого аркуша було створено нову українську армію, яку поважають в регіоні і в світі. «Уже сьогодні ми фактично є східним флангом Альянсу. І по озброєнню, і по досвіду, і по стандартах. Уже сьогодні ми готові взяти на себе довгоочікувані зобов’язання та розпочати виконання Плану дій щодо членства в НАТО», - наголосив Петро Порошенко. «Вірю, що лондонський саміт НАТО є саме тією нагодою, коли союзники гідно оцінять внесок України в захист євроатлантичної спільноти і розпочнуть практичну дискусію щодо надання нашій державі ПДЧ. З вірою у це сьогодні підписую чергову Річну національну програму зміцнення партнерства між Україною та НАТО», - додав Президент. «Ми не плануємо зупинятися. Ми будемо впевнено рухатися далі. Альтернативи НАТО та ЄС для України немає», - впевнений Глава держави.

 

Щодо випробування нових українських ракет

04 квітня 2019 року Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко прийняв доповідь Секретаря Ради Національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова щодо випробування нових українських ракет, зокрема контрольні пуски ракетних комплексів «Вільха-М», які відбулися на півдні Одеської області. «Хочу привітати з успішними випробуваннями, як були проведені сьогодні. Це завершальний етап створення комплексу «Вільха-М», систем залпового вогню з підвищеною точністю, з підвищеним радіусом дії, яких дуже чекають сьогодні у військах», - сказав Петро Порошенко під час прямого зв’язку в Ситуаційному центрі із командним штабом РНБОУ на місці випробувань. Президент привітав Міністра оборони Степана Полторака та весь склад Збройних Сил України з новими можливостями, які з’являються після поставлення на озброєння цього унікального ракетного комплексу, виробленого в Україні. Глава держави також підкреслив: «Дуже символічно, що ці випробування сьогодні вдібуваються точно в 70-ту річницю створення НАТО. Наш курс – ми прямуємо до НАТО, ми реформуємо наші Збройні Сили, ми підвищуємо їх бойові спроможності. І мені приємно, що Україна сьогодні фактично є східним флангом НАТО, добре озброєним. Ми йдемо в НАТО не з простягнутою рукою, а як повноцінний, рівний партнер, який сьогодні боронить демократію, свободу на європейському континенті, даючи відсіч агресору – Російській Федерації». За словами Глави держави, це є виконання його пропозицій, внесених на Раду національної безпеки і оборони України щодо створення ракетного щита відповідно до нових можливостей, після виходу РФ з договору про ракети середньої та малої дальності. «У нас з’являються нові можливості. Сьогодні – це є перші кроки. Завтра також буде надана переконлива демонстрація нових спроможностей українських представників оборонної промисловості в ЗСУ», - зауважив Петро Порошенко.

Президент подякував за успішно проведені випробування всім, хто був долучений до цього процесу, зокрема співробітникам КБ «Луч»: «Ви дійсно зробили величезну роботу за останні чотири роки. І успішний пуск сьогодні є яскравим тому підтвердженням». Секретар РНБОУ повідомив, що контрольні пуски відбулися успішно. Ракетний комплекс «Вільха-М» прийнято на озброєння Збройних Сил України та розпочато серійне виробництво зазначених ракет, які здатні точно знищувати ворога на відстані 130 км. «Наші ракетники – інженери та виробничники продовжують працювати над створенням ракет нового покоління, які будуть надійно і точно знищувати цілі на відстані понад 200 кілометрів», - додав Секретар РНБОУ, інформуючи про стан виконання програми РНБОУ щодо збільшення ракетної потужності України, затвердженої Главою держави. «Враження дуже позитивні. Технічні можливості нової ракети значно підвищують бойові спроможності Збройних Сил України», - зазначив, в свою чергу, Міністр оборони України Степан Полторак.

Щодо робочої поїздки до Вашингтона Віце-прем`єр-міністра України Іванни Климпуш-Цинцадзе

Під час робочої поїздки до Вашингтона (США) Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у панельній дискусії «Посилюючи безпеку в сусідстві: спадщина і майбутнє партнерства НАТО» конференції, присвяченої 70-річчю заснування Північноатлантичного альянсу. Представниця українського Уряду заявила, що Україна прагне повноправного партнерства, а не просто захисту з боку союзників. Вона нагадала, що у 2014 році виникло серйозне занепокоєння щодо того, що Україна може припинити існувати як незалежна і суверенна держава. Багато хто на Заході вважав, що Україна не зможе витримати тиск. Таке ж припущення мав і Володимир Путін. Але Кремль прорахувався, не очікуючи такої рішучості і патріотизму українців, а також реакції міжнародного співтовариства щодо захисту існуючого порядку правил та верховенства закону. «Поки що спроби Росії підірвати трансатлантичну єдність зазнали невдачі. Однією з причин є зростаюче розуміння того, що агресія з боку РФ – це не просто питання безпеки і виживання України. Російська агресивна поведінка є серйозним викликом безпеці євроатлантичного простору, – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Наша подальша інтеграція в НАТО посилить не лише нашу власну стійкість, але й безпеку всього регіону. Ми можемо стати східним флангом структури безпеки НАТО з армією, яка з кожним днем стає все міцнішою і досвідченішою». Вона зазначила, що сьогодні розширення НАТО на Схід – це питання здатності Альянсу реагувати на стратегічні виклики та ризики в Європі та Євразії. Посилення присутності НАТО в регіоні обов’язкове для припинення гібридної агресії Росії. Віце-прем’єр-міністр додала, що заради досягнення миру потрібна більш тісна співпраця у протидії гібридним загрозам, включаючи посилення обороноздатності та стійкості до ворожих втручань.

Також Іванна Климпуш-Цинцадзе провела у Вашингтоні зустріч з старшим радником з питань реформування українського оборонно-промислового комплексу Дональдом Вінтером. Сторони обговорили питання безпекової ситуації навколо України, посилення міжнародної співпраці в оборонному секторі та започаткування змін у системі закупівель озброєння та військової техніки. «Ми дякуємо керівництву Сполучених Штатів за особливу увагу до напряму оборонної співпраці з Україною як одного з пріоритетів стратегічного партнерства наших країн. Переконана, що завдяки продовженню допомоги США у реформуванні оборонної промисловості Україна якнайшвидше вийде на рівень західних стандартів», - зазначила Віце-прем’єр-міністр. Дональд Вінтер поінформував про результати свого першого ознайомчого візиту до Києва, який він здійснив у лютому. Він висловив низку ідей щодо реформування ДК «Укроборонпром», створення ефективної наглядової ради цієї державної компанії, проведення її незалежного фінансового аудиту, а також щодо розбудови сучасної державної системи визначення пріоритетних потреб в озброєнні та військовій техніці та їх подальшої закупівлі як всередині країни, так і за кордоном. Дональд Вінтер запевнив, що Україна цілком може розраховувати на повну експертну підтримку США у сфері оборони та безпеки.

 

Щодо продовження мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні

Відзначаючи важливу роль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ) в Україні у сприянні мирному врегулюванні ситуації на Донбасі на основі поваги до незалежності, суверенітету, політичної єдності та територіальної цілісності України, Міністерство закордонних справ України вітало рішення Постійної Ради ОБСЄ про продовження мандату CММ. На звернення України 29 березня 2019 р. Постійна Рада ОБСЄ схвалила рішення про продовження на 12 місяців до 31 березня 2020 року мандату СММ в Україні, який поширюється на всю територію України у межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та м. Севастополь. Україна підтримує подальше зміцнення СММ людськими ресурсами та технічними засобами з метою забезпечення ефективного спостереження за виконанням Мінських угод для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, моніторингу та звітування в рамках свого мандату про ситуацію щодо подальшої мілітаризації Криму та обмеження свободи мореплавання в Азовському морі і Керченській протоці. Вкотре закликаємо Російську Федерацію забезпечити безперешкодний доступ та свободу пересування спостерігачів Місії на території окупованих районів Донецької та Луганської областей, включаючи тимчасово неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону, а також окупованого Криму.

Щодо незаконного засудження російським окупаційним «судом» у Севастополі громадян України Володимира Дудки та Олексія Бессарабова

04 квітня 2019 року Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням окупаційного «суду» у м.Севастополь про засудження громадян України Володимира Дудки та Олексія Бессарабова до 14 років позбавлення волі за відверто сфабрикованими обвинуваченнями у «підготовці диверсій» та «зберіганні зброї» на території тимчасово окупованого Росією півострова. Фабрикування політично вмотивованих справ проти громадян України залишається однією з ключових репресивних практик російських окупантів на Кримському півострові, що мають на меті залякування місцевих мешканців та придушення будь-якої форми незгоди з незаконною окупацією української території.

Закликаємо міжнародне співтовариство посилити політичний, економічний та санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення грубих порушень Росією прав людини та звільнення Володимира Дудки, Олексія Бессарабова та інших незаконно засуджених громадян України. Україна продовжує застосовувати всі можливі політико-дипломатичні важелі для звільнення громадян України, незаконно утримуваних та засуджених з політичних мотивів на території Російської Федерації та тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.Севастополь.

Генеральне консульство України в Сан-Франциско
04 квітня 2019 рокуCopyright @ 2006 Sacweekly.com. All rights reserved