Sacramento Weekly
                                    Russian American Newspaper / Business Directory / Classified / Advertising
Home
Business directory
Classified
Advertising
About Us

 

 


facebook.com/SacramentoWeekly

 

Get the latest news on your email !
Subscribe Now | Подписаться
 Archive
Read newspaper online / Читать газету

Consulate General of Ukraine in San Francisco

 

 

Щодо останніх зовнішньополітичних контактів Президента України

25 липня 2019 року Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом. Президент США привітав Україну з успішним проведенням вільних і демократичних парламентських виборів і Володимира Зеленського – з упевненою перемогою партії «Слуга Народу». Дональд Трамп висловив переконання, що оновлена українська влада зможе швидко покращити імідж України, завершити розслідування корупційних справ, які стримували взаємодію між Україною та США. Він також підтвердив незмінну підтримку з боку США суверенітету та територіальної цілісності України й готовність американської сторони всебічно сприяти реалізації масштабної програми реформ у нашій країні. Володимир Зеленський подякував Дональду Трампу за лідерство США у збереженні та посиленні санкційного тиску на Росію. Президенти домовилися предметно обговорити практичні питання українсько-американської взаємодії під час візиту Володимира Зеленського до США.

24 липня Президент України провів телефонну розмову з Головою Ради міністрів Італійської Республіки Джузеппе Конте. Глава держави подякував Італії за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, відзначивши важливість збереження режиму санкцій щодо РФ як дієвого механізму забезпечення виконання Москвою Мінських домовленостей. Джузеппе Конте привітав Володимира Зеленського з переконливою перемогою на виборах. Співрозмовники обговорили розвиток торговельно-економічних відносин двох країн та міжлюдських контактів. Президент переказав запрошення Президенту Італійської Республіки відвідати Україну з візитом. Також обговорювався нещодавній вирок суду м. Павії громадянину України Віталію Марківу за звинуваченням у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. Глава держави запропонував правову допомогу України у проведенні ґрунтовної спільної експертизи обставин смерті Андреа Роккеллі. Він висловив стурбованість невиправдано жорстким рішенням суду та підкреслив важливість неупередженого розгляду цієї справи італійським Апеляційним судом.

Також 24 липня Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Групою послів країн «Великої сімки» з підтримки реформ в Україні та главами представництв Європейського Союзу й НАТО в Україні. «Дякую представникам ваших країн за постійну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Сьогодні дуже складна ситуація, але у вас потужна, незмінна проукраїнська позиція», – наголосив Глава держави. Президент подякував дипломатичним представникам за участь міжнародних спостерігачів у роботі на дострокових виборах до Верховної Ради України 21 липня 2019 року. «Це не перші вибори в Україні, які проходять мирно, демократично, і це завдяки, зокрема, міжнародним спостерігачам. Дякуємо за допомогу», – сказав Володимир Зеленський. Іноземні представники висловили готовність надавати широку підтримку реалізації амбітної програми реформ, яка була оголошена Главою держави раніше та має здобути необхідну підтримку нового складу українського парламенту. Володимир Зеленський поінформував учасників зустрічі про ситуацію на Донбасі та останні кроки з розведення сил навколо Станиці Луганської. Він підкреслив, що необхідною передумовою для подальшого прогресу у врегулюванні конфлікту є чітке дотримання режиму припинення вогню. Основна увага під час зустрічі була приділена глибинним реформам, які здійснює Україна, та підтримці зусиль Президента і його команди з боку міжнародних партнерів.

Щодо реалізації гендерної політики України

25 липня 2019 року Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе презентувала Звіт щодо реалізації гендерної політики України за час своєї роботи в Уряді (з 2016 до 2019 рр). «Саме цей Уряд ухвалив понад 55 стратегічних документів, куди інтегрував гендерний компонент. Уперше гендерний компонент включено до Плану пріоритетних дій Уряду, Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО, Стратегії реформування державного управління України на період до 2021 року, гендерне бюджетування включено до Стратегії управління державними фінансами на 2017 – 2021 роки. Це, без сумніву, великий успіх і зараз дуже важливо не зменшувати темпів», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Також Віце-прем’єр-міністр зазначила, що серед важливих досягнень на гендерному напрямі є ухвалення Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року, оновлення Національного плану дій з виконання резолюції Радбезу ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року, розробка Стратегії запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, підготовка Національної комунікаційної та правозахисної стратегії України у сфері гендерної рівності. «Вперше за майже 40 років з моменту ратифікації Україною Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, ухвалено Національний план дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок на період до 2021 року (CEDAW). Тому сьогодні, як ніколи, важливо продовжувати починання, стежити за виконанням усіх цих документів для досягнення дійсної рівності в українському суспільстві», – наголосила представниця українського Уряду. Окремо Віце-прем’єр-міністр розповіла про посилення ролі жінок у процесах ухвалення рішень. «Мене тішить те, що зараз суттєво збільшилась кількість жінок серед вищого корпусу державної служби, кращим став доступ жінок до посад і військових звань, дівчата й жінки нині мають рівний доступ до військових навчальних закладів, а також понад 450 професій тепер доступні і для жінок. Серед останніх позитивних трендів – збільшення кількості жінок-депутатів у Верховній Раді 9-го скликання – уже понад 20% і це, я гадаю, також результат нашої спільної роботи», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. На заході також виступила народний депутат, член МФО «Рівні можливості» Марія Іонова. «За три останні роки Україна зробила прорив у питаннях забезпечення рівності чоловіків і жінок. Маємо такий успіх завдяки злагодженій роботі Уряду, Парламенту та громадського сектору. Мені дуже приємно, що, нарешті, наша мрія здійснилася, і Україна має 25 гендерних профілів. Це надзвичайно обширний та багатофункціональний інструмент, який можна використовувати для просування гендерної політики України», – підкреслила Марія Іонова.

Уряд схвалив Національну стратегію інтегрованого управління кордонами

Кабінет Міністрів України на засіданні 24 липня своїм розпорядженням схвалив Національну стратегію інтегрованого управління кордонами до 2025 року. Як зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, голова Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами, Іванна Климпуш-Цинцадзе, ухвалення Стратегії – черговий крок до того, щоб український кордон був прозорим для всіх служб, чия діяльність пов’язана з його перетином, комфортним і зручним для всіх, хто його перетинає або переміщує товари, і, звичайно, безпечним. Йдеться про повну взаємодію між митницею, прикордонниками, Збройними силами, регіональною і місцевою владою та ін. Наразі сектор інтегрованого управління кордонами охоплює сферу компетенції десяти міністерств та низки інших ЦОВВ, кожне з яких має окрему відповідальність у розрізі державної політики у згаданій сфері. Стратегія покликана ефективно імплементувати принципи інтегрованого управління кордонами, проголошені Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. «Робота у цьому напрямі є одним з зобов’язань України в рамках поглибленої секторальної інтеграції України з Євроcоюзом, а саме в секторі юстиції, свободи та безпеки», - підкреслила Віце-прем’єр-міністр. Наступним важливим кроком, за її словами, має стати затвердження Плану заходів з реалізації Стратегії. Проект плану вже створений. Іванна Климпуш-Цинцадзе також пояснила, що під час розробки Стратегії були враховані найкращі європейські практики (зокрема, вивчався досвід Фінляндської Республіки, Федеративної Республіки Німеччина, Республіки Польща та Литовської Республіки) та сучасні підходи у сфері інтегрованого прикордонного менеджменту. Окрім того, завдання з удосконалення механізму координації реалізації державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами визначено Указом Президента України від 17 березня 2018 року №72/2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2018 року «Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз національній безпеці у сфері міграційної політики». Ці аспекти потребують чіткої координації, направленої на досягнення загальноєвропейської мети інтегрованого управління кордонами – ефективного управління перетином кордонів та міграційними процесами, реагування на потенційні загрози, протидія транскордонній злочинності, забезпечення високого рівня внутрішньої безпеки, одночасно дотримуючись основних прав і свобод громадян. Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала за допомогу, яку різноманітні інституції ЄС надали в процесі роботи Міжвідомчої робочої групи. Зокрема, до складу Міжвідомчої робочої групи було включено представників таких провідних профільних організацій ЄС як: Представництво ЄС в Україні, Консультативна місія ЄС в Україні (КМЄС) та Європейська Агенція прикордонної та берегової охорони (FRONTEX).

Щодо неправомірного рішення Верховного суду РФ у справі Павла Гриба

23 липня Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Російській Федерації у зв’язку з неправомірним рішенням військової колегії Верховного суду РФ у справі громадянина України Павла Гриба. Російський суд зухвало відхилив аргументи адвокатів щодо відсутності доказової бази і складу злочину у діях Павла, підтримав сфабриковані звинувачення у терористичній діяльності та безсоромно відправив молодого хлопця на 6 років до колонії. Це рішення російського суду, як і усі рішення щодо інших безпідставно засуджених в РФ громадян України, в очах усього світу є ще одним свідченням повної відсутності в Росії будь-якого правосуддя і справедливості. Закликаємо міжнародну спільноту засудити неправомірне рішення російського суду щодо громадянина України П.Гриба і вимагати безумовного звільнення усіх громадян України, яких кремлівський режим тримає у заручниках на території Росії та в окупованому українському Криму.

Генеральне консульство України в Сан-Франциско

25 липня 2019 року

Copyright @ 2006 Sacweekly.com. All rights reserved