Sacramento Weekly
                                    Russian American Newspaper / Business Directory / Classified / Advertising
Home
Business directory
Classified
Advertising
About Us

 

 


facebook.com/SacramentoWeekly

 

Get the latest news on your email !
Subscribe Now | Подписаться
 Archive
Read newspaper online / Читать газету

Consulate General of Ukraine in San Francisco

 

 

Щодо неприйнятності повернення РФ до «Великої сімки»

22 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном. Глава держави подякував Борису Джонсону за тверду та принципову позицію Великої Британії на підтримку України у світлі нещодавніх заяв про можливість повернення Росії до «Великої сімки». Було наголошено на неможливості відновлення членства РФ у G7, доки Росія систематично порушує норми міжнародного права та підриває європейську й світову безпеку.

Співрозмовники погодились, що в умовах агресії РФ, що триває в Україні, окупації Криму та невиконання Росією Мінських домовленостей неможливо говорити про повернення РФ на міжнародний майданчик, де вирішуються глобальні проблеми. Володимир Зеленський отримав запевнення, що така чітка позиція буде продемонстрована у ході чергового саміту «Сімки», який відбудеться 24-26 серпня у Франції.

Прем’єр-міністр Борис Джонсон запросив Президента України відвідати Велику Британію з офіційним візитом. Глава британського уряду також привітав Володимира Зеленського з Днем Незалежності та побажав успіхів і процвітання народові України.

В цей же день Президент України провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо й подякував за послідовну позицію Канади щодо неможливості повернення Росії до «Великої сімки» в умовах агресії, яка триває на Донбасі, та окупації Криму. Він також зазначив, що у ситуації, коли продовжують гинути українці, необхідно не повертати Росію до «Сімки», а змушувати її виконувати свої зобов’язання.

Володимир Зеленський також подякував Джастіну Трюдо за готовність дотримуватися тієї ж принципової позиції щодо неприйнятності повернення РФ до «Великої сімки», яку він продемонстрував ще під час минулорічного саміту G7 у Канаді. Президент України та Прем’єр-міністр Канади домовилися продовжити обговорення проблематики протидії агресивній політиці Росії та захисту інтересів України після саміту «Великої сімки» у Франції.

У ході телефонноі розмови Володимира Зеленського з Президентом Європейської ради Дональд Туск підтримав занепокоєння Президента України у зв’язку із заявами про можливість повернення Росії до «Групи семи». Володимир Зеленський закликав Європейський Союз виявити рішучу позицію стосовно неможливості повернення РФ до «Сімки» без усунення причин, через які Росію з неї було свого часу виключено, – окупації Криму та агресії на Донбасі.

Дональд Туск запевнив українського лідера у незмінності спільної позиції ЄС щодо солідарності з Україною та пообіцяв, що відстоюватиме таку позицію під час саміту «Сімки» 24-26 серпня у Франції.

Крім того, Президент України 22 серпня направив усім лідерам країн G7 окремі письмові звернення із закликом і надалі посилювати свою підтримку України.

Щодо переговорів Президента України та Прем’єр-міністра Держави Ізраїль

 

18-20 серпня 2019 року відбувся офіційний візит Прем’єр-міністра Держави Ізраїль Біньяміна Нетаньягу до України, перший за останні 20 років візит на рівні Глави Уряду з боку Ізраїлю. У рамках візиту були проведені переговори Президента України Володимира Зеленського з Прем’єр-міністром Ізраїлю Б.Нетаньягу у форматі “віч-на-віч” та у розширеному складі. У ході переговорів було обговорено низку питань двостороннього порядку денного, зокрема щодо співпраці у торговельно-економічній, інвестиційній, науково-технічній, безпековій та оборонній сферах, а також у галузі високих технологій.

Сторони відзначили важливість скорішої імплементації Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль і домовилися одразу після її ратифікації ізраїльською стороною розпочати роботу з розширення дії цієї Угоди на сферу торгівлі послугами. Окремо було обговорено ситуацію із врегулюванням проблеми непропуску громадян України на ізраїльському кордоні. Досягнуто домовленості про остаточне вирішення цього питання. Президент України підкреслив необхідність використання широкого потенціалу співпраці двох країн у сфері інвестицій та високих технологій, а також запросив ізраїльські компанії до спільної реалізації інфраструктурних проектів в Україні.

Сторони висловили намір започаткувати взаємовигідну співпрацю у впровадженні інновацій, підтримці стартапів та реалізації науково-дослідних розробок. У цьому контексті було обговорено можливість започаткування окремих офісів в Україні та Ізраїлі з розвитку високих технологій. Глава Української держави висловив вдячність ізраїльській стороні за незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. За результатами переговорів, Прем’єр-міністр Ізраїлю запросив Президента України Володимира Зеленського відвідати найближчим часом Ізраїль.

Важливою складовою візиту стало підписання низки українсько-ізраїльських документів, а саме:

- Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Держави Ізраїль про сприяння вивченню мови іврит у закладах освіти України та вивченню української мови у закладах освіти Держави Ізраїль;

- Програми співробітництва в галузях освіти, культури, молоді та спорту між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль на 2019-2022 роки;

- Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Ізраїльським патентним відомством Міністерства юстиції Держави Ізраїль;

- Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства та розвитку сільських територій Держави Ізраїль щодо співпраці в галузі сільського господарства.

У рамках візиту 19 серпня ц.р. В.Зеленський та Б.Нетаньягу спільно відвідали Національний історико-меморіальний заповідник “Бабин Яр” і вшанували пам’ять жертв масових розстрілів у Бабиному Яру та жертв Голокосту.

Як під час переговорів, так і під час виголошення заяв за їх підсумками, Глава Української держави звернувся до Б.Нетаньягу із закликом про офіційне визнання Ізраїлем Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу.

20 серпня ц.р. відбулася зустріч Б.Нетаньягу у форматі “віч-на-віч” з Прем’єр-міністром України В.Гройсманом. За результатами зустрічі було домовлено про взаємну підтримку бізнес-проектів українських та ізраїльських інвесторів. Глави Урядів України та Ізраїлю взяли участь та виступили на Форумі з питань інновацій, який відбувся у м.Києві 20 серпня ц.р.

За результатами візиту підтверджено високий рівень політичного діалогу та торговельно-економічного співробітництва між двома країнами. Досягнуто попередньої домовленості про здійснення ближчим часом візиту Президента України В.Зеленського до Ізраїлю.

Було підтверджено незмінну підтримку Ізраїлем суверенітету і територіальної цілісності України, а також досягнуто домовленості щодо початку практичної роботи над підготовкою Угоди про вільну торгівлю у сфері послуг.

Ізраїльська сторона висловила готовність до реалізації практичних заходів з метою поглиблення двосторонньої співпраці на економічному, науково-технічному та інвестиційному напрямах, а також у сфері високих технологій. Обговорено можливість реалізації спільних інфраструктурних проектів в Україні.

Розширено договірно-правову базу українсько-ізраїльських відносин шляхом підписання двосторонніх документів щодо співробітництва у сільськогосподарській, гуманітарній, освітній сферах, а також у галузі інтелектуальної власності.

Привернуто увагу широкої ізраїльської громадськості та вищого політичного керівництва Держави Ізраїль до необхідності офіційного визнання Кнесетом Ізраїлю Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу.

Сторонами також домовлено про остаточне вирішення проблеми масових відмов українським громадянам під час перетину ізраїльського кордону.

 

Генеральне консульство України в Сан-Франциско
22 серпня 2019 року

Copyright @ 2006 Sacweekly.com. All rights reserved