.
Sacramento Weekly
                                    Russian American Newspaper / Business Directory / Classified / Advertising
Home
Business directory
Classified
Advertising
About Us

 

 


facebook.com/SacramentoWeekly

 

Get the latest news on your email !
Subscribe Now | Подписаться
 Archive
Read newspaper online / Читать газету

Consulate General of Ukraine in San Francisco

 

 

Щодо зустрічі Президента України з Президентом США

25 вересня 2019 року Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Нью-Йорку з Президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом. Він подякував США за підтримку України. «Ми маємо дві війни. Перша - з корупцією, але ми в цій війні, я певен, переможемо. Та моє першочергове завдання - зупинити війну на Донбасі й забрати назад наші території - Крим, Донбас. Дякую за вашу підтримку у цій справі», - зазначив Глава Української держави під час зустрічі. Президент також подякував європейським країнам за підтримку. «Тільки разом зі США та ЄС ми можемо зупинити війну», - додав Володимир Зеленський. Глава держави наголосив, що Україна - найбільша країна у Європі, але хоче бути ще й найзаможнішою. Він розповів, що відбулася зміна парламенту та уряду, перезавантажено Генеральну прокуратуру й запущено Вищий антикорупційний суд, ухвалено низку законів, які допоможуть пришвидшити економічне зростання й подолати корупцію. Володимир Зеленський також наголосив на зацікавленості України в американських інвестиціях. Зі свого боку Дональд Трамп зазначив, що вважає Україну стратегічно важливою для ЄС. Президент США також наголосив на важливості збільшення товарообігу між країнами. Глава Української держави подякував Президенту США за запрошення відвідати Вашингтон та запросив його здійснити візит в Україну.

Президент України Володимир Зеленський і Президент США Дональд Трамп під час зустрічі у Нью-Йорку обговорили широкий спектр питань. Про це Глава Української держави повідомив під час спілкування з представниками українських ЗМІ за результатами переговорів. Насамперед ішлося про ситуацію на Донбасі та про окупований Крим. Президент України поінформував Дональда Трампа про кроки, здійснені для припинення війни, повернення людей і досягнення миру. Додатково обговорили реформи та боротьбу з корупцією. «Сказав Президенту США, що це не дуже гарна реклама для України, коли всі кажуть, що країна корумпована. Я запросив його до України, щоб він приїхав і побачив, що у нас справді демократична, європейська країна… Хотів би, щоб ця «реклама» закінчилася. Ми починаємо іншу історію», - наголосив Президент України. Володимир Зеленський зазначив, що вже проводиться робота для подолання корупції, зокрема ухвалено низку законів. Також президенти України та США обговорили питання енергетичної безпеки. «Ми хочемо бути справді незалежними і мати багато кейсів, щоб нам ніхто не викручував руки щодо газу, енергетичної безпеки, вугілля. Все це обговорили», - повідомив Глава Української держави.

Щодо промови Президента України під час загальних дебатах 74-ї сесії Генеральної асамблеї ООН

Україна не ставить під сумнів авторитет міжнародних інституцій, зокрема Організації Об’єднаних Націй, але їхні механізми небездоганні та дають збій, а тому потребують оновлення. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський 25 вересня 2019 року під час промови на загальних дебатах 74-ї сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку (США). «Організація Об’єднаних Націй. Та будьмо відверті - чи є нації сьогодні справді об’єднаними? А навіть якщо так, то що саме їх об’єднує? Це лиха, катастрофи, війни. З цієї найвищої у світі трибуни завжди чути заклики до справедливих змін, праведні обіцянки, проголошення нових ініціатив. Настав час зробити так, щоб вони завжди підкріплювалися реальними справами. Бо у сучасному світі слова давно вже знецінені», - сказав Володимир Зеленський. Він наголосив: «Ми не ставимо під сумнів авторитет міжнародних інституцій, зокрема Організації Об’єднаних Націй. Але слід визнати, що механізми є небездоганними. Вони починають давати збій, а отже - потребують оновлення». Глава держави нагадав, що ООН була створена у 1945 році для підтримки та зміцнення миру й міжнародної безпеки, але наразі її основа перебуває у небезпеці, оскільки будь-яка війна на планеті, зокрема в Україні, є найбільшою загрозою для всієї цивілізації. «У 2019 році людина розумна, homo sapiens, і досі вирішує конфлікти, вбиваючи собі подібних. Упродовж всього часу свого існування людство постійно знаходило нові способи для подолання відстані, передачі інформації, лікування хвороб. І тільки одне залишається незмінним: суперечності між народами та державами досі вирішуються не словами, а ракетами. Not by word. But by war», - наголосив Президент України. Він підкреслив, що на кожному лідерові країни лежить відповідальність за долю всього світу. Водночас Володимир Зеленський зазначив, що вважає сильним лідером не того, хто відправляє тисячі солдатів на вірну смерть, а хто береже життя кожної людини. «Це - не просто трибуна. І не сцена. І сім з половиною мільярдів мешканців планети - це не просто глядачі, а безпосередні учасники реального життя. Основи сценарію цього життя закладаються саме тут. І сьогодні від кожного присутнього залежить одне - чи буде це життя взагалі», - зауважив він, звертаючись до учасників заходу.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що його завданням є завершення війни на Донбасі, повернення всіх окупованих українських територій і встановлення миру, але це має бути досягнуто не ціною життя громадян чи права України на власний вибір. Виступаючи під час загальних дебатів 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, Глава держави наголосив, що вже п’ять років триває війна на Донбасі і п’ять років минуло відтоді, як Росія анексувала український півострів Крим. Та незважаючи на існування міжнародного права й сотень організацій, покликаних його захищати, Україна зі зброєю в руках, втрачаючи своїх громадян, відстоює власний суверенітет і територіальну цілісність. «Понад 13 тисяч загиблих. 30 тисяч поранених. Півтора мільйона людей змушені покинути свої домівки. Щороку ці жахливі цифри звучать тут з однією лише поправкою - щороку ці цифри зростають. Завершення війни, повернення всіх окупованих українських територій і панування миру є моїм завданням. Але не ціною життя наших громадян, не ціною свободи чи права України на власний вибір», - підкреслив Володимир Зеленський. Саме тому, за його словами, Україна потребує світової підтримки. «Я розумію: всі присутні тут мають власний державний клопіт, і чужі проблеми не повинні хвилювати вас більше, ніж власні - я розумію, це життя. Але в сучасному світі, де ми з вами живемо, більше немає чужої війни. Ніхто з вас не зможе почуватися у безпеці, коли йде війна в Україні, коли йде війна в Європі», - сказав Президент. Він закликав не забувати про страшні уроки історії, зокрема двох світових війн, коли ціною неуважності, мовчання, бездіяльності чи небажання поступатися власними амбіціями стали десятки мільйонів людських життів.

Глава держави також зазначив, що Україна завжди демонструвала світу готовність забезпечувати мир демократичним шляхом і робила кроки на шляху до міжнародної безпеки, наприклад коли відмовилася від ядерного потенціалу. «Бо нам здавалося, що ми всі будуємо інший, новий світ. У якому для того, щоб твою думку чули і зважали на неї, не потрібно мати ядерну зброю. У якому тебе поважатимуть саме за справи, а не за наявність ядерних боєголовок. Врешті-решт у цьому «новому» світі наша держава втратила частину своїх територій та майже щодня втрачає своїх громадян», - зазначив Володимир Зеленський. Президент України також розповів присутнім про українця Василя Сліпака, який був солістом Паризької національної опери і загинув на Донбасі, захищаючи Україну від російської агресії. «Цей чоловік мав божественний голос. Його називали одним з найкращих баритонів і контратенорів світу. Його голос звучав у Карнегі-холі в Нью-Йорку, у соборі Нотр-Дам, лондонському Ковент-Гардені та Гранд-опера в Парижі. Кожен з вас міг би особисто почути його неймовірний спів. Але, на жаль, є річ, яка не дозволить вам цього зробити. Вона має - зараз я вам покажу (Президент демонструє присутнім кулю. - Ред.) - ось такий вигляд: 12,7 міліметра, які не просто зупинили його кар’єру - вони зупинили його життя. До речі, ось це коштує 10 доларів. І, на жаль, сьогодні на нашій планеті це і є вартість людського життя», - констатував Володимир Зеленський, додавши, що «таких історій - тисячі, таких куль - мільйони».

Президент України закликав світових лідерів разом працювати для того, щоб воєн у світі ставало менше. Він висловив сподівання, що цьому сприятиме і його сьогоднішній виступ на загальних дебатах 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. «Мені чесно дуже хотілося б, щоб цю промову колись назвали «15 хвилин, що змінили світ». Але я чудово розумію: змінити те, що існує тисячі років, за 15 хвилин просто неможливо. А поведінкові теорії кажуть, що війна є невід’ємною складовою людської сутності», - зазначив Глава держави. Але світ змінюється, і люди змінюються разом з ним, додав він. «І якщо колись ми навчилися писемності, математики, винайшли колесо, пеніцилін і підкорили космос - значить, у людства все-таки є шанс. Усвідомлюючи всю небезпеку цивілізації, ми повинні генерувати інші смисли. І боротися за нову людську ментальність, де агресія, гнів і ненависть будуть атрофованими почуттями», - закликав Володимир Зеленський. Президент навів цитати з передмови до роману Еріха Марії Ремарка «На Західному фронті без змін», який автор характеризував як «спробу розказати про покоління, скалічене війною. Про тих, хто став її жертвою, навіть врятувавшись від снарядів». Згадав він і твір «Прощавай, зброє!» Ернеста Хемінгуея, у якому зазначалося: «Війну неможливо виграти перемогами. Той, хто виграє війну, ніколи не перестає воювати…». «Світ мусить пам’ятати: кожне наступне скалічене покоління - це шлях до нової війни. Яку неможливо, просто неможливо виграти перемогами», - наголосив Глава держави. Він висловив сподівання, що світова спільнота усвідомлює всі загрози сьогодення. «Дехто зараз каже: «Третьої світової війни не буде. Буде остання». Сподіваюся, що ця фраза - це усвідомлення загрози для планети, а не анонс», - зауважив Володимир Зеленський. Президент також запевнив, що Україна підтримує реалізацію всіх амбітних пріоритетів цьогорічної Асамблеї. Володимир Зеленський висловив сподівання, що своєю участю в роботі сесії він зможе донести світові проблеми та біди своєї рідної країни та свого народу.

Щодо зустрічі Президента України та Генерального секретаря НАТО

На полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. Під час зустрічі було обговорено подальші кроки у рамках розвитку політичних відносин і практичної взаємодії України та НАТО. Володимир Зеленський підтвердив готовність нашої країни продовжити активну взаємодію з Альянсом у рамках реалізації структурних реформ у секторі безпеки та оборони відповідно до стандартів НАТО. Президент відзначив важливість візиту Північноатлантичної ради НАТО в Україну, який відбудеться наприкінці жовтня цього року. Він висловив сподівання, що цей візит сприятиме активізації практичної співпраці з Альянсом у розбудові Збройних сил України, зокрема Військово-морських сил, а також ширшому залученню НАТО до підтримання безпеки в регіоні Чорного та Азовського морів. Також під час зустрічі йшлося про підвищення рівня співпраці у модернізації Військово-морських сил України. Пріоритетним напрямом роботи Президент України назвав і підвищення рівня сумісності ЗСУ із силами держав-членів НАТО, зокрема шляхом участі у спільних навчаннях і тренуваннях, програмах військової співпраці. Крім того, Володимир Зеленський та Єнс Столтенберг обговорили ініціативи української влади для подолання корупції. «Ми втомилися чути слово «корупція». Ми серйозно налаштовані її подолати. Верховна Рада вже ухвалює законопроекти для реформування правоохоронних органів, скоро запустимо Службу фінансових розслідувань. 5 вересня у нас почав працювати Вищий антикорупційний суд, і ми очікуємо на вироки», - зазначив Володимир Зеленський.

Про зустріч Президента України з представниками ділових кіл США

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що його команда налаштована не обіцяти реформи та зміни в країні, а швидко їх проводити. «Ми не будемо говорити про важливість боротьби з корупцією чи важливість дерегуляції - ми це все робимо вже сьогодні, хоча треба було зробити ще вчора», - сказав Глава держави у Нью-Йорку, під час зустрічі з представниками ділових кіл США. Президент зауважив, що за один день роботи Верховної Ради нового скликання було призначено уряд. Також розпочав роботу Вищий антикорупційний суд. «Ми вже почали вирішувати проблеми, які заговорювалися роками. Ми змінюємо країну, правила гри, створюємо цивілізовану ділову атмосферу - і робитимемо це все дуже швидко. У нас нема років, у нас є тільки місяці», - наголосив Глава держави. Володимир Зеленський нагадав, що вперше в історії України знято недоторканність з народних депутатів, ухвалено закон, що допоможе ефективно працювати Вищому антикорупційному суду. Крім того, ухвалено низку законів, які значно збільшують прозорість регулювання фінансової сфери. «На тлі цих змін зріс кредитний рейтинг України - з В- до В та поліпшився прогноз зі «стабільного» на «позитивний» агентства Fitch Rating. Економіка зростає вже 14 кварталів поспіль і досягла 4,6% у 2-му кварталі цього року», - констатував Президент. Уперше за чотири роки Україна вийшла на рекордний розмір портфелю ЄБРР у понад 1 мільярд доларів, з якого близько половини - нові проекти, оголошені в останні три місяці. «Ми й далі співпрацюватимемо з нашими міжнародними партнерами - Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та іншими фінансовими установами», - наголосив Глава держави.

За словами Президента, у жовтні планується розглянути законопроект, який суттєво скорочує список підприємств, заборонених до приватизації. «Ми розпочинаємо приватизацію державних компаній і запрошуємо до участі в наших відкритих аукціонах», - зазначив Володимир Зеленський. Крім того, найближчим часом Верховна Рада розгляне законопроект про концесії, який дасть змогу залучити на прозорих та зрозумілих умовах інвестиції в інфраструктуру. Глава держави нагадав, що Україна зміцнила позиції в рейтингу Doing Business. «Надалі ми зробимо все для забезпечення економічного зростання та залучення прямих іноземних інвестицій. Це мій головний пріоритет як Президента, це також пріоритет нового уряду та парламенту», - резюмував Володимир Зеленський. Водночас Президент України заявив, що нова українська влада має прагнення та можливості вирішити всі проблеми іноземних інвесторів у нашій країні, і запрошує західний бізнес стати частиною процесу трансформації України в європейську розвинену державу. «Саме це для нас найважливіше: ми ідентифікуємо та системно вирішимо всі проблеми західних компаній в Україні - від проблеми на митницях та у податковій до захисту прав інвесторів і захисту прав інтелектуальної власності», - пообіцяв Глава держави на зустрічі з представниками ділових кіл США у Нью-Йорку. «У нас для цього сьогодні є все: політична воля Президента, більшість у Верховній Раді, налаштований працювати уряд і Прем’єр-міністр. У нас нині бракує тільки одного - часу. Суспільство не чекатиме декілька років, поки щось запрацює в Україні. Ми проводимо структурні перетворення, і я щиро запрошую вас усіх стати частиною цього важливого процесу - трансформації України у справді європейську розвинену країну, вільну від корупції та сповнену бізнес-можливостями», - додав він. Як наголосив Президент, прозорість і верховенство права є беззаперечними передумовами для ведення успішного бізнесу, залучення інвестицій та реалізації нових ідей. «Ми реформуватимемо судову систему, щоб кожен інвестор - чи то західний, чи то український - міг упевнено розраховувати на справедливість. Ми також уже розпочали реформу правоохоронних органів, щоб забезпечити розслідування корупційних злочинів і невідворотність покарання за них», - заявив Володимир Зеленський. Глава держави закликав інвесторів вірити в Україну та пообіцяв докласти всіх зусиль, щоб виправдати цю довіру. «Разом, я впевнений, ми досягнемо успіху», - зазначив Президент.

Генеральне консульство України в Сан-Франциско

26 вересня 2019 року

Copyright @ 2006 Sacweekly.com. All rights reserved