Ukrainian Fair 2021 – Together for Better

25-сентября на территории Bethany Park прошел фестиваль Ukrainian Fair 2021 – Together for Better. Вместо салюта, гости фестиваля могли любоваться California Capital Airshow 2021, которое проходило в Mather Airport, буквально в нескольких милях от церкви Вифания.

Редактор Sacramento Weekly Игорь Аксенов побывал на этом многолюдном мероприятии и взял интервью у гостей и устроителей фестиваля.

Мене звати Степан Скоць, я один з організаторів фестивалю Разом за краще. Перше, для чого цей фестиваль? Мета організації фестивалю, ми вкладаємо наші сили, наш час, наші фінанси, це все для нашої громади. Багато людей приїхали з приїхали з України вже понад тридцять років назад, для наших дітей, це для того щоб підростаюче покоління пам’ятало хто ми є, звідки походить наше коріння. Якщо ми не знаємо своєї історії, ми втрачаємо свою ідентичність. Тому ми це робимо для наших людей, для себе, для наших діток. Майбутнього ми не можемо будувати без знання історії минулого.

Ми підтримуємо Україну в цей час в політичному плані, зараз триває війна, гинуть люди, нам дуже важливо підтримати наш народ. Друге, це ми збиралися для того щоб зберегти нашу мову, культуру, традиції вишитого одягу. По-третє, ми збиралися для того щоб звершувати молитву за Україну, ми молилися щоб прийшов мир в Україну. Вже сім років працюють дипломати, працює Європейський союз, щоб зупинити війну, але віна в Україні продовжується. Ми молимося за мир в Україні щоб війна була припинена. Також ми молимося щоб в Україна зцілилася від корупції, багато років ця неправда, де є продажні суди, чиновники можуть брати хабарі, тому ми просимо Бога щоб Бог допоміг зцілити цю землю від корупції. Здається всі працюють і новий президент і Парламент, проте зробити нічого не можуть, але що неможливо людям, можливо Богу! Ми молимося за процвітання в Україні в економічному плані, ми дякуємо Богу що в Україні був самий найкращий врожай в цьому році, ми молимо за зцілення економіки, щоб пішла бідність, щоб люди одержували достойні зарплати, щоб пенсіонери мали пенсії. Звичайно ми молимось і за США, ця земля стала для нас рідною домівкою. Фестиваль Разом за краще об’єднує нас, американців. Дивлячись назад наша ідентичність, наше коріння, хто ми є. Дякую.

Luba Jowa & Sergey Torutskiy

Вітаю дорогі друзі, українці Каліфорнії м. Сакраменто! Я маю велике щастя бути разом з вами на прекрасному фестивалі української пісні!

Яна Мусиец. Впечатления от фестиваля очень хорошие. Радует, что такие фестивали проходят здесь в Америке, что не забываются наши национальные корни, что есть возможность увидеть разных артистов не только с Украины, но и наших местных артистов, это очень приятно и замечательно. Надеюсь, что эта традиция с этим фестивалем так и будет продолжаться.

Настоятель протоієрей Мирослав Турчак.

Дорогі українці! Брати і сестри! Сьогодні ми святкуємо 30 річницю незалежності України в м. Сакраменто, Каліфорнія. Поряд з нами є представництво УПЦ. Сьогодні ми нашим усім українцям американцям приготували традиційні речі які є в нашого народу – це і вареники, український борщ, українські голубці. Ми українці повинні пам’ятати свою історію, пам’ятати слова нашої мами, яка годувала нас, співала нам українські пісні, ми маємо усе це зараз віддавати своїм дітям. Я вітаю всіх українців м. Сакраменто з цим великим святом! Бажаю всім Божого благословення, мудрості, достатку, щоб ваші сім’ї були благословенні і нехай у вас все буде добре!

Меня зовут Юлия Кирилюк, я профессиональный психолог. Хочу сказать, что то, что происходит здесь, это однозначно, то, что нужно делать, потому что это как раз помогает людям расслабиться в сложное время, когда тяжело, а здесь ты приходишь, дышишь, слушаешь музыку, наслаждаешься, просто отключаешь голову, потому что это необходимо сейчас всем. Поэтому, пожалуйста – наслаждайтесь! Если вы не на этом празднике, найдите свой праздник на эти выходные!

Вітаю друзі! Вітаю діаспору Каліфорнії! Міський голова Рівного Олександр Третяк з вами на фестивалі. Дуже радий бути тут і відчувати українську атмосферу. Дуже приємно що ви не забуваєте своєї культури, пам’ятаєте про своє рідне коріння, тримайте це, розвивайте це і нехай Бог благословить вас та ваші родини, ваших діток! Приїжджайте в м. Рівне!

Привіт! Мене звуть Юліана, мені дуже подобається на цьому фестивалі в Каліфорнії. Дуже смачна їжа, я побачила багато нових людей, посмішок, надзвичайно приємна атмосфера фестивалю, музика.

Потеряхин Павел, координатор украинско-американского дома. Я считаю, что фестиваль прошел на высоком уровне, классная подготовка и самое главное, что пришли люди, и главное, что мы достигли людей – это самое главное!

Наталiя Багмут

Народний артист України Анатолій Матвійчук, заслужена артистка України Людмила Касьяненко поєднали через океан свої душі, серця і це чудово!

Анатолій Матвійчук був у нас членом журі I Міжконтинентального фестивалю української пісні в США United by song.

Головою журі був президент Ukraine America House – Влад Скоць.

Вітаю вас! Пане Анатолію! Ми хочемо вас подякувати за ваші пісні і за ваші пісні присвячені Сакраменто. Ми хотіли б подарувати вам скромний подарунок на пам’ять, ми хочемо сказати що вас дуже люблять в м. Сакраменто!

Анатолій Матвійчук

Я надзвичайно вдячний що можу бути тут серед вас на вашому фестивалі, і знаєте, це надзвичайно дорогий подарунок до мого дня народження, який я буду відзначати через пару днів. Радий бути серед вас в США. Я щасливий виступати перед людьми, які мають походження з України, тут незабутні враження, можна придбати автомобіль Tesla без усяких посередників, а напряму від виробника. Я радий знаходитись в Каліфорнії, найвільнішому штаті США.

Здравствуйте! Меня зовут Лена. Я пришла на фестиваль в Сакраменто. Здесь у нас большая украинская комьюнити в Сакраменто, где больше всего проживает украинцев со всех уголков Украины. Мы сегодня проводим время со своей семьей, и мы очень рады, что нас пригласили сюда. Об этом фестивале мы узнали от своих друзей.

Павло Унгурян

Це щось неймовірне, коли знаходишся в тисячах кілометрів від Батьківщини, але потрапляєш знову в Україну. Вчора це були неймовірні відчуття, коли ми на тому полі, де парк, зібралися тисячі українців щоб разом подякувати Богу за Україну. Моє серце завжди радіє, тому що ми вміємо бути разом, в тому що українці тримаються купки, допомагають один одному навіть на відстані в тисячі миль. Для нашої групи яка прилетіла з України, яка представляла різні регіони, різні рівні влади і парламенту, місцеву владу – це було особливе переживання, побачити як тут в м. Сакраменто вирує життя, скільки є дітей, скільки молоді, старшого покоління. Хочу подякувати команді організаторів Ukraine American House, які так послідовно розширюють і послідовно залучають громаду до цього чудового фестивалю. Хочемо приєднуватися в більших масштабах, запрошуйте ще більше гостей, і нехай через все це прославиться наш Господь! Нехай Господь благословить США, та нехай Господь благословить Україну. Амінь.

Share